6 pazīmes, kas lieciena, ka tu varētu būt EMPĀTS! Vai esi?

Lasīt rakstu


6 pazīmes, kas lieciena, ka tu varētu būt EMPĀTS! Vai esi?

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 11. janvārī

6 pazīmes, kas lieciena, ka tu varētu būt EMPĀTS! Vai esi?

Vai viegli būt empātam?


Empātiem ir lielāka jutība pret ārējiem stimuliem – skaņām, cilvēkiem un apkārtējo vidi. Kur citi tikai tausta, dzird, redz, garšo un domā, tur empāts, kā sūklis, jūt visu informāciju par apkārtni.

Iemācoties rīkoties ar savām dāvanām, viņi pasaulē spēj ienest mieru, mīlestību un iekšējo līdzsvaru it visur, kur atrodas.

Ja vari teikt - JĀ - vairumam no tālāk minētajiem punktiem, tad pastāv milzīga iespēja, ka esi empāts.

1. Izjust citu emocijas un tās uztvert kā savas

Tas nozīmē, ka empāts jūt cita cilvēka prieku vai bēdas tā, kā to jūt pats cilvēks, un arī saprot iemeslus šīm jūtām tāpat kā saprot otrs - pilnībā saredzot un sajūtot kāda cita pagātni un tagadni. Pašam empātam svarīgi atcerēties saglabāt nelielu distanci, kā skatoties no malas, nesaplūst ar otru cilvēku un atšķirt savas emocijas no apkārtējo emocijām.

Daži empāti izjūt emocijas no apkārt esošajiem, bet citi jūt emocijas arī no tiem, kas atrodas lielā attālumā. Izveicīgāks empāts zinās, ja kāds par viņu domā sliktas domas, pat esot otrā pasaules malā.

2. Paaugstināts maņu jutīgums

Empātu paaugstinātais jutīgums attiecas uz fizisko pasauli, tikpat lielā mērā kā uz emocionālo. Empāti sajūt to, kas pārsniedz jebkādas loģikas un vārdu robežas. Ja izjūti šīs sajūtas, tad zini, ka Tev piemīt empāta pazīmes -  smaržas ietekmē spēcīgāk, aromaterapija nāk par labu, spožas gaismas viegli spēj paaugstināt acu jutīgumu, atrodoties slimnīcā Tu fiziski sāc justies vārgs un skaļa mūzika spēj izraisīt trauksmes sajūtu.

Pilnībā pieņemot savu paaugstināto jutīgumu tas vairs neizsauc paniku, un ar laiku Tu iemācies izmantot to savā labā.

3. Daba = medicīna

Ikviens gūst labumu no būšanas dabā. Empāti var justies pastiprināti piesaistīti dabai un nomaļām vietām, jo dabiskā vide sniedz nomierinošu vietu, kur atpūsties no liekām sajūtām, skaņām un emocijām.

Tu izbaudi pārgājienus vienatnē, dodoties saules apspīdētā mežā, vai sēžot pie upes un vērojot kā viļņi triecas pret krastu. Pat klusa pastaiga pa dārzu var uzlabot garastāvokli, nomierināt pārmērīgās stimulācijas no ārpasaules un palīdzēt atpūsties.

4. Cilvēki stāsta savas problēmas un noslēpumus

Empātiem piemīt spēja palaist vaļā citu cilvēku ciešanas. Šādi cilvēki mēdz būt fantastiski klausītāji. Tava ģimene un draugi var justies mierināti, sajūtot Tavu atbalstu un esi pirmais pie kā vērsties, nonākot grūtībās. Pat svešinieki Tavā klātbūtnē jūtas ērti runāt par savām problēmām un uzticēt noslēpumus.

Ir svarīgi atrast līdzsvaru. Bez robežām, nekontrolēta laipnība un iejūtība var pārvērst Tevi par “emociju izgāztuvi”, uzņemtās sajūtas var būt pārāk daudz, lai uzreiz ar tām spētu tikt galā.

5. Vajadzīgs laiks, lai atjaunotos

Mums visiem vajadzīgs laiks, kad esam vieni. Vēlme būt vienatnē nenozīmē, ka esi intraverts. Empāti var būt arī ekstraverti.

Vai jūti, ka uzlādējies no cilvēkiem sev apkārt, līdz brīdim, kad sasniedz izdegšanas punktu? Pat pārslodze ar pozitīvām izjūtām var nogurdināt, tāpēc ir svarīgi atvēlēt laiku būt tikai ar sevi un atjaunot savas emocionālās rezerves.

6. Laba intuīcija

Empāti redz lietas, kuras citi cilvēki palaiž garām un uztver informāciju, kas nevienam citam nav skaidra. Viņi mēdz uztvert smalkas norādes, kas sniedz ieskatu citu domās. Empātu intuīcija bieži viņiem pasaka - kāds ir vai nav patiess. Vai Tu viegli sajūti netaisnību vai vienkārši jūti, kas ir laba un kas slikta ideja?

Pieņemot lēmumus, empāti ļoti uzticās saviem instinktiem. Lai gan no malas varētu izskatīties, ka rīcība ir impulsīva, bieži vien intuīcija ir tik spēcīga, ka uzreiz ir skaidra pareizā izvēle.

Līdzīgi raksti

SPĒLĒT KAZINO