7 VEIDI, KĀ SMIEŠANĀS UZLABO JŪSU VESELĪBU

Lasīt rakstu


7 VEIDI, KĀ SMIEŠANĀS UZLABO JŪSU VESELĪBU

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 20. oktobrī

7 VEIDI, KĀ SMIEŠANĀS UZLABO JŪSU VESELĪBU

Hahaha!


Vai zinājāt, ka cilvēki ir tendēti smieties vairāk un intensīvāk, ja to dara kopā, nekā esot katram atsevišķi? Ikvienam patīk labi pasmieties, jo tas ir lielisks veids, kā likt sev justies labi un priekpilni. Bet vai esat kādreiz domājuši, kāpēc mēs smejamies un kā tas ietekmē mūsu ķermeni? Šeit uzskaitīti 7 smiešanās ieguvumi veselībai!

Smiekli palīdz mazināt sāpes

Tiek uzskatīts, ka cilvēki, kuriem ir pozitīvs skatījums uz dzīvi smejas biežāk par citiem, tādējādi palielinot iespējas dzīvot pilnvērtīgāku un veselīgāku dzīvi. Pētījumi atklāj, ka smiekli palīdz mazināt kā emocionālas, tā fiziskas sāpes. Vidēji, pieaudzis cilvēks smejas apmēram trīspadsmit reizes dienā, savukārt, sešus gadus vecs bērns smejas apmēram trīs reizes vairāk nekā pieaugušais. Ir par ko padomāt, vai ne? Patiesībā, nav ko domāt – jāņem piemērs no bērniem un jāsmejās biežāk!

Smiekli pazemina stresa līmeni

Pētījumi liecina, ka pēc patīkamas “smieklu vētras” stresa hormonu līmenis ievērojami samazinās. Tas tāpēc, ka smiešanās brīdī “uzdarbojas” endorfīni, jeb laimes hormoni. Izdaloties endorfīniem, cilvēka domāšanā noris pozitīvas pārmaiņas.

10 -15 minūšu ilgi smiekli vienas dienas laikā var palīdzēt zaudēt svaru

Smejoties tiek sadedzinātas kalorijas, tādēļ smiekli ir pielīdzināmi vingrošanai. Mūsu sirdsdarbība un asinsspiediens paaugstinās, un, kā iepriekš noskaidrojām, organismā izdalās endorfīni. Vanderbiltas Universitātes Medicīnas centra veiktais pētījums atklāj, ka smejoties no 10 līdz 15 minūtēm dienā, iespējams sadedzināt no 10 līdz pat 40 kalorijām!

Smiešanās ir lielisks treniņš jūsu vēdera presei

Papildus kaloriju dedzināšanai, smešanās trenē arī cilvēka vēderpresi. Kad smejamies, mēs veicam ātras ieelpas un izelpas, liekot vēdera muskuļiem sarauties. Tas nozīmē, ka smieklu pilnos brīžos tiek trenēta un tonizēta vēdera muskulatūra. Forši, vai ne?

Regulāri smiekli uzlabo imūnsistēmu

Smiekli, nepārprotami, sniedz daudz dažādu ieguvumu veselībai, taču viens no pašiem galvenajiem ieguvumiem ir mūsu imūnsistēmas stiprināšanās. Smejieties katru dienu un esiet droši par smieklu pozitīvo ietekmi uz jūsu imūnsistēmu, mazinot iespēju saslimt un iegūt dažādas infekcijas. Kā tas notiek? Papildus iepriekšminētajam, smejoties plaušas piepildās ar skābekli daudz vairāk, nekā vienkārši elpojot, tādējādi tiek paplašināta plaušu kapacitāte. Āāā, un vēl kas - uzlabojas arī asinsrite. Nezinat ar ko sākt? Kā būtu ar jūsu iemīļotāko komēdiju?

Smiekli vairo smieklus

Ja redzat cilvēkus smejamies, visticamāk, arī jums tas liks pasmaidīt, pat ja neesat lietas kursā par šo smieklu cēloni. Tas tāpēc, ka mūsu smadzenes atpazīst smieklu skaņas un sagatavo mūsu sejas muskuļus pievienoties priekpilnajai darbībai. Zināms, ka cilvēkiem ir tendence vienam otru atdarināt jeb spoguļot, un tieši tas pats attiecas arī uz smiešanos. Tātad, smejoties, jūs ne vien uzlabojat paši savu veselību, bet palīdzat to uzlabot arī citiem. To pierāda arī Londonas Universitātē veiktie pētījumi, ja nu gadījumā, jums tam ir grūti noticēt!

Jo stiprāk smiesieties, jo stiprāki būsiet

Tagad mazliet par gelotoloģiju. Kas tas par “zvēru, jūs vaicāsiet? Tā ir zinātnes nozare, kas pēta smieklus no psiholoģiskajiem un fizioloģiskajiem aspektiem. Stenfordas universitātes profesors Viljams F. Frijs bija viens no gelotoloģijas pionieriem. Lai pētītu smieklu ietekmi, viņš ieguva asins paraugus no cilvēkiem, kuri cītīgi vēroja kaut ko smieklīgu. Viņa pētījumu rezultāti bija sekojoši: brīžos, kad cilvēki gardi smējušies, asinīs ticis saražots daudz lielāks skaits imūnsistēmu stimulējošu šūnu, nekā parasti. Stāsta morāle? ФИКСИ СМАЙДИ!

Līdzīgi raksti

SPĒLĒT KAZINO